mgr Barbara Czarnacka-Brzezińska

psycholog, psychoterapeuta Gestalt

Ukończyłam psychologię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Zawodu psychoterapeuty uczyłam się w Instytucie Terapii Gestalt w Krakowie, który jest członkiem m.in.: EAP (European Association for Psychotherapy), EAGT (European Association for Gestalt Therapy). Tam ukończyłam Szkołę Trenerów i Psychoterapeutów. Posiadam Certyfikat Psychoterapeuty nr 204. Podlegam stałej superwizji.
Terapia Gestalt pojmuje człowieka jako całość. W terapii dąży się do zmiany. Zmiana rozumiana jest jako stawanie się bardziej sobą, poprzez uświadamianie i branie odpowiedzialności za siebie.
Zmiana jest odkrywaniem siebie, swoich możliwości samoregulacji, procesem świadomego sięgania do otoczenia po to co jest potrzebne, nadawaniem nowego sensu doświadczeniu i przekraczaniem ograniczeń.

"To ja nadaję sens każdemu aktowi mojego życia, a jeśli pragnę się zmienić, to pozostając sobą, sobą inaczej, a nie kimś innym niż ja sam".

Od ponad 15 lat pracuję w Środowiskowym Domu Samopomocy dla osób chorych psychicznie. Jestem psychologiem i psychoterapeutą na Dziennym Oddziale Psychiatrycznym w Gdyni. Pracuję z klientem indywidualnym w gabinecie. Mam doświadczenie w kształceniu dorosłych z zakresu umiejętności interpersonalnych, świadczenia pomocy psychologicznej. W pracy terapeutycznej wykorzystuję elementy pracy z ciałem.